brak opisu

Partnerzy w nauce

Materiały dla sekcji naukowo-technicznej - projekt PARTNERZY W NAUCE

Materiały z ostatnich zajęć dotyczące ruchu piłeczki do ping-ponga w powietrzu oraz piłki "jabulani":

:: 21-10-2010 :: MM

Materiały dla sekcji naukowo-technicznej - projekt PARTNERZY W NAUCE

Materiały z wystawy 'Eksperymentuj' przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik www.kopernik.org.pl:

Multimedialne prezentacje w języku angielskim. Po załadowaniu materiału kolejne jego części są dostępne pod przyciskiem 'play' po prawej stronie menu.
  • Środek ciężkości ciała link_01
  • Uogólniona postać drugiej zasady dynamiki Newtona link_02
  • Energia w ruchu obrotowym i moment bezwładności ciała link_03
Elektroniczne notatki jeszcze w przygotowaniu... .

:: 13-06-2010 :: MM

Elektroniczne notatki
rzut_simply_01.pdf
rzut_simply_02.pdf

Gdyby były jakieś kłopoty z pobraniem dokumentu, należy:

• najechać myszką na link, nacisnąć prawy przycisk myszy
  • wybrać opcję "zapisz element docelowy jako..."

:: 22-05-2010 :: MM

Inspiracje - dla uczniów biorących udział w projekcie PARTNERZY W NAUCE

Zapraszam do wysłuchania audycji radiowej prowadzonej przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu. W ramach projektu uczniowie tworzą audycje radiowe, które emitowane są w internecie. W każdą pierwszą środę miesiąca o 17-ej, kolejne wejście "na antenę". Zapraszam do jej wysłuchania! Jak zawsze trochę o projekcie i trochę o fizyce. Słuchaj na www.nowafala.com.pl

:: 06-04-2010 :: MM

Materiały dla sekcji naukowo-technicznej - projekt PARTNERZY W NAUCE

Znakomite narzędzie do tworzenia animacji fizycznych. Aby pobrać program należy się zalogować. Download Modellus Version 4.01

Lektura obowiązkowa: "Fizyka sportu " Krzysztof Ernst, wyd. PWN, Warszawa 2010 (nowe wydanie). Książka ta przeznaczona jest nie tylko dla sportowców i trenerów, ale również dla wszystkich zainteresowanych sportem i prawami fizycznymi, które nim rządzą. Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

:: 27-03-2010 :: MM

Materiały dla uczniów biorących udział w projekcie PARTNERZY W NAUCE

Prezentacja z ostatnich zajęć sekcji naukowo-technicznej dotycząca pracy metodą projektu. metoda_projektu_01.pdf (ok. 7,1 MB)

Gdyby były jakieś kłopoty z pobraniem dokumentu, należy:

• najechać myszką na link, nacisnąć prawy przycisk myszy
  • wybrać opcję "zapisz element docelowy jako..."

:: 18-03-2010 :: MM

Galeria z Festiwalu Nauki

W dniu 9 luty 2010 w ramach programu "Partnerzy w nauce", odbył się w naszej szkole pierwszy "Festiwal Nauki".

W pracowni fizycznej przygotowane były stanowiska na których zobaczyć można było m.in. zjawisko dyfrakcji i interferencji fali świetlnej, wyładowania elektryczne w gazach i cieczach, pokaz zjawiska luminescencji, prezentację poświęconą laserom i ich zastosowaniu. Uniowie mieli okazję poznać zasadę działania światłowodu, wyświetlacza LCD oraz zobaczyć szereg doświadczeń na ławie optycznej. Duże zainteresowanie wzbudziło stanowisko z hologramem interferencyjnym.

Zapraszam do galerii

Galeria w witrynie ZSP2.edu.pl

galeria w trakcie aktualizacji...

brak opisu brak opisu brak opisu brak opisu

Materiały

Dla uczniów biorących udział w programie "Partnerzy w nauce":
  • Zachęcam do pobrania kwestionariusza (PDF, ~70 kB), dzięki któremu określicie własny styl uczenia się. Link tutaj.
  • Przeczytaj, spróbuj wykonać eksperyment i odpowiedz na pytanie: co przedstawia to zdjęcie. Link.